Wygodny kask rowerowy

kask rowerowyKask powinien zapewniać bezpieczeństwo, ale jednocześnie musi być również wygodny. Na co zwracać uwagę, żeby wybrany model zapewniał odpowiedni komfort w czasie jazdy?

Kaski rowerowe najczęściej mają odpowiednie suwaki lub pokrętła, które pozwalają na regulację rozmiaru. Dzięki temu zazwyczaj bez problemu można dopasować wybrany model do kształtu i wielkości czaszki. Jednocześnie trzeba jednak zwrócić uwagę na materiał wewnętrzny, który powinien być miękki i musi mieć odpowiednią grubość. W dobrych kaskach stosuję się pianki i gąbki. Ma to dosyć duże znaczenie, ponieważ w czasie dłuższej jazdy, zwłaszcza w upalny dzień, może dojść do nieprzyjemnych, bolesnych otarć.

W ciepłe dni bardzo istotna będzie także właściwa wentylacja. Odpowiednia wymiana powietrza skuteczne zapobiega poceniu się głowy. Warto pamiętać, że otwory wentylacyjne w kaskach rowerowych powinny być osłonięte siateczką. Takie rozwiązanie chroni przed owadami. Jednocześnie trzeba także brać pod uwagę fakt, że zbyt duża ilość otworów wentylacyjnych może niekorzystnie wpłynąć na skuteczność ochrony w czasie wypadku. Dlatego najlepiej zdecydować się na zakup modelu, który będzie miał 3 do 4 otworów rozmieszczonych we właściwych miejscach.