Okulary rowerowe – wygodne i bezpieczne

okulary roweroweNajważniejszym zadaniem okularów noszonych w czasie jazdy na rowerze powinno być zapewnienie bezpieczeństwa, a także podniesienie komfortu rowerzysty. W tym celu warto zdecydować się na zakup odpowiedniego modelu.

Dobre okulary rowerowe powinny posiadać właściwe oprawki oraz soczewki. Oprawki muszą dobrze osłaniać całe oczy i nie powinny opadać, ani przemieszczać się w czasie jazdy. Można zdecydować się na okulary bez dolnej oprawki. Dzięki temu będą one mniej podatne na zaparowanie, co ma duże znaczenie głównie w chłodne dni, a także w czasie intensywnego wysiłku. Soczewki zastosowane w okularach rowerowych powinny przede wszystkim zabezpieczać oko przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV, dlatego należy sprawdzić, czy posiadają odpowiedni filtr. Całość powinna zapewniać właściwą ochronę przed mechanicznym uszkodzeniami oka, które mogą zostać spowodowane przez piasek lub owady.

Warto pamiętać, że czynniki takie jak silne światło, zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu oraz niekorzystne warunki atmosferyczne mają duży wypływ na wygodę, ale także na bezpieczeństwo. Gorsza widoczność lub oślepienie w czasie jazdy zawsze zwiększa ryzyko wypadku, dlatego lepiej unikać takich sytuacji.