25 Mar

Najlepszy strój na rower

szorty roweroweWiosna to idealny czas na to, by odkurzyć swój ukochany rower i zacząć trenować swoją formę, jeżdżąc na nim gdzie tylko się da. Przy okazji, przydałoby się odświeżyć również swoja garderobę, bo w specjalnie dobranych strojach rowerowych ćwiczyć się będzie z pewnością o wiele efektywniej.

Czego nie nakładać na rower?
Jeansy to z pewnością nie jest dobry strój na rower – oprócz tego, że trudno jest w nich pedałować przez dłuższy czas, wżynają się w skórę, zanadto obciskają naczynia krwionośne, a nawet mogą ocierać się o naoliwiony łańcuch i niszczyć się. Spodnie, które nie przylegają do ciała zdecydowanie nie nadają się na rower, gdyż mogą się wkręcić w tryby łańcucha i spowodować wypadek!

Jakie spodnie na rower
Ponieważ jeżdżąc na rowerze trenują najintensywniej dolne partie ciała, to one powinny być ubrane w specjalne szorty rowerowe. Występują one w wersji damskiej i męskiej, a charakteryzują się kilkoma przydatnymi cechami.

Jedną z nich jest wykonanie z materiału oddychającego, pozwalającego chłodzić skórę i unikać jej przegrzania i pocenia. W takich szortach rowerowych możemy trenować w chłodniejsze i upalne dni bez jakichkolwiek konsekwencji w postaci otarcia naskórka od siodełka. Oprócz tego szorty rowerowe dla profesjonalistów posiadają specjalną wkładkę w kroku, która sprawia, że wygodniej się siedzi na siodełku, a także niweluje brzydkie zapachy oraz zapobiega namnażaniu się bakterii.