Licznik rowerowy – jaki?

licznik rowerowey bezprzewodowyPodczas wyboru licznika rowerowego możemy mieć spory problem. Modeli jest bardzo dużo, a ich cena dość mocno zróżnicowana. Oczywiście lepiej nie kupować najtańszego licznika, gdyż cena często powiązana jest z jakością. Dla osób, które nie trenują profesjonalnie jazdy rowerowej, licznik z górnej półki także będzie niepotrzebny. Zazwyczaj wystarczający będzie taki w granicach 100 złotych. Najważniejsze będą jednak jego funkcje.

Licznik rowerowy bezprzewodowy vs przewodowy
Który z tych liczników będzie dla nas lepszy? Ogólnie uważa się, ze liczniki rowerowe bezprzewodowe są o wiele wygodniejsze, jednak mogą wystąpić zakłócenia z przesyłaniem danych, co nie występuje raczej w licznikach przewodowych. Ten problem można rozwiązać inwestując w liczniki cyfrowe. W tym przypadku cena będzie już znacznie wyższa aniżeli zwykłych liczników bezprzewodowych analogowych.

Funkcje liczników rowerowych
Liczniki mają bardzo wiele funkcji, podstawowa z nich to funkcja czasu, do jakiej zaliczymy zegar, stoper, timer, oraz całkowity czas jazdy. Dodatkowe funkcje to między innymi wykaz aktualnej i średniej prędkości oraz całkowity dystans. Niektóre z liczników rowerowych bezprzewodowych posiadają funkcję dodatkowo pulsometru oraz wykaz spalonych kalorii podczas pojedynczego treningu.