Jakie spodnie dla rowerzysty?

Dla innych rower to przede wszystkim przyjemność wycieczek, których ogromną atrakcją jest podziwianie krajobrazu. Jeszcze inni jazdę na rowerze traktują jako sposób na zrzucenie dodatkowych kilogramów albo sport, dzięki któremu mogą poprawić swoją kondycję. Bez względu na to, czy jazda na rowerze to dla nas przyjemność weekendowych wycieczek za miasto czy dyscyplina sportowa, w której chcemy osiągać jak najlepsze rezultaty, jako rowerzyści powinniśmy wyposażyć się w odpowiedni strój.

Ubranie na rower – jak powinno wyglądać?
Planując jazdę na rowerze, musimy zadbać przede wszystkim o odpowiednie obuwie i spodnie. Buty muszą się mocno trzymać na nodze i być wygodne – zapomnijmy o klapkach czy butach na obcasie, bo tylko narazimy się na niebezpieczeństwo.
Spodnie na rower nie mogą być sztywne ani ograniczać naszych ruchów. Będzie nam wtedy niewygodnie i szybko stracimy przyjemność z jazdy na rowerze. Na dłuższe wycieczki najlepiej zaopatrzyć się w spodnie na rower, które oferują sklepy sportowe – te zaprojektowano z myślą o rowerzystach, są miękkie, wygodne i zapewniają swobodę ruchów.