18 Sty

Jak wybrać idealną bluzę do biegania?

biegaczka 2Do uprawianie joggingu potrzebne są odpowiednie buty oraz strój. Zimą i jesienią obowiązkowo trzeba posiadać dobrej jakości bluzę do biegania. Czym się sugerować podczas zakupu?

Bluzy do biegania tworzą drugą warstwę ubioru, która nakładana jest na T-shirt. Ich podstawowym zadaniem jest utrzymywanie stałej temperatury ciała. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest zakup bluzy uszytej z materiałów syntetycznych np. poliestru, które zapewniają skórze odpowiednią wentylację, a dodatkowo dobrze odprowadzają wilgoć. Nie sprawdzają się natomiast bluzy bawełniane. Materiał ten bowiem chłonie pot, a więc wilgoć utrzymuje się przy ciele podczas całego czasu trwania treningu. W takich warunkach nie trudno o wychłodzenie organizmu, co zwiększa szanse na zachorowanie.

Dobrej klasy bluzy do biegania posiadają zwykle domieszkę elastanu. Dzięki temu swoboda ruchów nie jest w żadnym stopniu ograniczona. Ponadto taka bluza doskonale leży na ciele. Z kolei mikrootwory wentylacyjne zapewniają stałą cyrkulację powietrza. Dobrze jest również, aby bluza powsiadała zapinaną kieszeń np. w formie kangurka. Wiele osób ceni sobie również ciepły kaptur czy odpinane rękawy. z uwagi na bezpieczeństwo warto także zadbać aby bluza do biegania posiadała wstawki i elementy odblaskowe, na przedzie i na plecach. Zwiększają one widoczność biegacza po zapadnięciu z mroku czy w pochmurne dni. Maleje więc ryzyko potrącenia przez samochód.