17 Wrz

3 niezbędne rzeczy na górską wyprawę

plecak jordanWyprawy w góry to pasja wielu osób, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Doświadczeni podróżnicy wiedzą, że góry bywają bardzo wymagające, dlatego warto na pieszą górską wędrówkę porządnie się przygotować. Co to oznacza? Jakie elementy wyposażenia będą niezbędne?

Buty trekkingowe
Absolutnym must have w takim przypadku okażą się wysokiej jakości buty trekkingowe. To właściwie od butów w dużej mierze zależy powodzenie wędrówki. Powinny być one przede wszystkim bardzo wygodne, odpowiednio chroniące kostkę oraz wodoodporne. Warto postawić przede wszystkim na obuwie znanych i cenionych producentów, którzy na tym rynku działają już jakiś czas. Niewygodne lub przemakające buty mogą bowiem popsuć całą wyprawę.

Plecak wodoszczelny
W góry przyda się trochę rzeczy, dlatego warto mieć je do czego schować. W tym celu niezbędny będzie turystyczny plecak wodoszczelny. Dobrze by miał on jak najwyższą wodoodporność i był wygodny. Ważne jest również, żeby plecak na górskie wyprawy nie był zbyt duży. Oczywiście muszą zmieścić się tam wszystkie niezbędne sprzęty, jednak nie może on być zbyt duży, bo nikomu nie będzie się go chciało nosić tak długo.

Apteczka
Rzeczą o której nie można zapomnieć jest również dobrze skomponowana apteczka. Wypadki niestety czasem się zdarzają. Bandaż, plastry i inny podstawowy sprzęt do opatrywania ran koniecznie powinien znaleźć się w każdym plecaku wodoszczelnym.